Tekst „o mnie” na stronę www


Mamy za sobą akcję METAMORFOZY. Zajęłyśmy się tekstem „o mnie” publikowanym na stronie www. Zgłosiły się do nas fantastyczne kobiety. Pracowałyśmy nad trzema tekstami, które chcemy wam zaprezentować w najbliższych tygodniach. Zanim to zrobimy parę słów od nas.

Czym jest tekst o mnie i na co warto zwrócić uwagę?

Agnieszka: Przed pisaniem tekstu „o mnie” zapisz na kartce kilka ważnych informacji: czym się zajmujesz, co zdecydowało, że tym się zajmujesz, jakie są twoje mocne strony (i czego nie lubisz również), co możesz zaoferować innym. Postaraj się wydobyć sedno i podkreślić te cechy, które będą wartością, zgodną z tym, co oferujesz. Pisz w pierwszej osobie. W ten sposób łatwiej stworzysz więź z osobą, która czyta twój tekst.
W tekście „o mnie” bardzo ważny jest odbiorca- musisz pomyśleć o tym, co go zainteresuje, co będzie dla niego ciekawe i pożyteczne. Pisz zwięźle, zrozumiale, nie używaj wyświechtanych zwrotów, nie powielaj. Nie wymieniaj osiągnięć i zainteresowań, postaraj się opowiedzieć historię o swoim życiu.

W dzisiejszym świecie, w którym nie wiadomo, co jest prawdą, a co kreacją, na pewno warto być prawdziwym. To zawsze wygrywa.

20170301_115504-2

 

Sylwia: Pisanie obrosło wieloma mitami i poradami, więc zanim cokolwiek napiszesz, zadaj sobie pytanie: kim jesteś i czy chcesz być ze sobą w kontakcie?

To pytanie nie jest ani łatwe, ani oczywiste, ale pozwala otworzyć przestrzeń do pracy nad tekstem.

Tekst „o mnie” na stronie internetowej, to nic innego, jak spotkanie z drugim człowiekiem, w którym opowiadasz o sobie.Im więcej ciebie w tekście „o mnie”, tym większe prawdopodobieństwo na udaną współpracę i sukces. Tak ja to widzę. I na tę ścieżkę zapraszam wszystkich, z którymi pracuję.

Na co warto zwrócić uwagę?

Na to czego się boisz. Na to w co idziesz, a czego unikasz. Co powoduje, że chcesz się zasłonić? Przemilczeć coś. Zostawić dla siebie. Zadaj sobie pytanie czy to ci służy? Czy to cię rozwija? A może obniża twój lot? Zamyka ci pewne możliwości?  

Zatrzymaj się na chwilę, na moment i pomyśl. Jakie teksty sprawiają, że zatrzymujesz się przy nich na dłużej? Jakie teksty zapamiętujesz? Jakie słowa według ciebie otwierają niepowtarzalną historię człowieka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *