Jakie powinny być cele?


Minęło 20 dni od początku Nowego Roku. Wystarczająco długo, żeby pożegnać stare i przywitać nowe. Przywitać, dla siebie. Nie dla innych, nie dla produktywności, nie dla świata.

Trudne? Zapewne, bo kultura i otoczenie społeczne, mocno warunkuje nas kobiety do tego, abyśmy przejmowały odpowiedzialność za innych, dopiero w dalszej kolejności za siebie.

Dlaczego cele są takie ważne?

Cele napędzają nasze działania. Są, jak kluczyki do stacyjki samochodu. Odpalają nasze pragnienia przykryte codzienną krzątaniną. Cele są niczym konie mechaniczne, które ciągną nas we właściwym kierunku. A teraz potrzebujemy MOCY bardziej, niż kiedykolwiek przedtem.

Jakie powinny być cele?

Przede wszystkim realne. I to nie jest truizm, ponieważ bardzo często planując wpadamy w pułapkę myślenia życzeniowego, które jest oderwane od rzeczywistości. Wydaje nam się, że możemy więcej, niż możemy. A to w konsekwencji bardzo spala, bo nic tak nie boli jak wyznaczony i niezrealizowany cel. Doświadczyłam tego planując projekt: „Karuzela z Madonnami”. Po pierwszym odcinku, stanął i szybko nie ruszy, o ile ruszy. Mieszkanie, zazwyczaj puste, teraz jest dogęszczone. Siedzimy jeden na drugim i staramy się jak najlepiej przeżyć trudny czas pandemii. Co nie jest łatwe.

Od siebie dodam, że cele jasne i energiczne MAJĄ SWOJĄ MAGICZNĄ MOC. Im przejrzyściej nazwiesz i określisz to czego chcesz, tym bardziej prawdopodobne, że to osiągniesz! To działa.

Jeżeli powiem sobie jutro wypiję kawę z przyjaciółką, nie będę miała takiej energii do realizacji tego celu, jak wtedy kiedy, powiem sobie: jutro wypiję kawę z Martą. Zarezerwujemy nasze ulubione miejsce w kawiarni i kupimy czekoladowo-wiśniowe babeczki.

Może to nie najlepszy przykład, bo kawa z przyjaciółką zawsze wiąże się z przypływem energii 😉 Ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

Podsumowując. Aby ruszyć, potrzebujesz celu. Cel powinien być realny = mniej znaczy więcej, jasny i energiczny.

Na mnie działa. A jak Ty określasz swoje cele?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *