życie nie spływa po mnie jak woda po gęsi…


Kurz po Forum Przedsiębiorczych Mam w Warszawie już opadł… Prelegentki wróciły do swoich domów, organizatorki być może analizują ankiety… a ja dopuszczam do siebie to, co usłyszałam. Szczególnie mocno i prawdziwie brzmią słowa Marty z Manufaktury Rozwoju, kiedy cytuje swoją babcię: Duduś dbaj o siebie… i troszkę mniej pracuj.

No właśnie. Dbaj o siebie i troszkę mniej pracuj.

Życie nie spływa po mnie jak woda po gęsi. Każda historia wchodzi mi pod skórę. Każdy człowiek zostaje we mnie. Odczuwam ból, smutek, radość ludzi, których spotykam. Jestem wrażliwcem. I będę… tyle, że innym.

Parę tygodni temu rozmawiałam z Pawłem Łozińskim po projekcji jego filmu dokumentalnego: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham. (Polecam wszystkim, szczególnie rodzicom). W naszej krótkiej rozmowie pojawiło się zdanie —różnią nas doświadczenia. Takie przesłanie na dziś, na jutro, na życie. Jak się z nim czujesz? Co o nim myślisz?

skanowanie0001

Patrzę na siebie.

Zaczynam odczuwać siebie i świat inaczej.

Wysuwam się ze starej skóry. Już nie jest moja. Uwiera to, co jest mną. Dałam się naruszać i naruszałam innych. Tak to chyba działa? Uśmiecham się do siebie i myślę sobie… co za pycha. Oczekiwać od innych i nie dawać sobie. Głaszczę się po głowie i mówię ze zrozumieniem: gdyby nie to życie, nic byś nie wiedziała o życiu.

Cieszę się nim. Biorę i jem. Doświadczam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *